Reklama

Polityka i prawo

Miliony usuniętych nagrań z TikToka. Platforma blokuje szkodliwe treści

fot. Solen Feyissa / Flickr / (CC BY-SA 2.0)
fot. Solen Feyissa / Flickr / (CC BY-SA 2.0)

TikTok opublikował swój raport o transparentności przekazując tym samym dane za pierwsze sześć miesięcy tego roku. Dane wskazują, że liczba usuniętych nagrań podwoiła się.

Jak wskazuje platforma przez pierwsze półrocze 2020 roku zostało usuniętych 104 543 719 filmików zamieszczonych na platformie, jednak jak podkreśla TikTok cyfra ta stanowi mniej niż 1% nagrań, które zostały zamieszczone na platformie. Platforma chwali się również wysoką skutecznością – z danych które wskazano w raporcie ponad 96% z tych nagrań zostało usuniętych zanim użytkownicy zdążyli je zaraportować, a ponad 90% zanim zostały obejrzane.

Prawie 31% usuniętych filmów odnosiło się do prezentowania nagości, niespełna 20% odnosiło się do prezentowania nielegalnych aktywności a 13% z nich odnosiło się do opublikowanych wideo z samookaleczeń i samobójstw. 

Platforma wykazała również dane odnoszące się do praw autorskich. Jak wskazuje TikTok w raporcie, oceniono 10 625 powiadomień o usunięcie treści chronionych prawem autorskim na całym świecie. Otrzymano również 135 żądań o ograniczenie lub usunięcie treści od agencji rządowych 135 żądań ograniczenia lub usunięcia treści, które pochodziły z 15 krajów.

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi w poprzednim raporcie za drugą połowę ubiegłego roku, z platformy zostało usuniętych 49 mln materiałów naruszających regulamin TikToka. W podanym okresie, platforma otrzymała około 500 żądań dostępu do danych użytkowników ze strony organów ścigania oraz przedstawicieli administracji rządowej różnych krajów.

Komentarze