Reklama

Polityka i prawo

Milion wyborców w USA zarejestrowało się do głosowania przez ... Snapchata

Fot. Pexels.com/Domena publiczna
Fot. Pexels.com/Domena publiczna

Za pośrednictwem Snapchata do głosowania w listopadowych wyborach prezydenckich w USA zarejestrowało się ponad milion osób, głównie młodych wyborców. Dla połowy z nich będą to pierwsze wybory w życiu; większość deklaruje, że odda głos na Demokratę Joego Bidena.

Snapchat poinformował, że pomógł ponad dopisać się do listy wyborców ponad milionowi użytkowników w USA. Większość tych osób stanowią ludzie młodzi z tzw. pokolenia Z, czyli ludzi urodzonych w drugiej połowie lat 90. i na początku pierwszej dekady XXI w. 80 proc. z wyborców zarejestrowanych przez serwis to osoby poniżej 30. roku życia; połowa zadeklarowała, że nigdy wcześniej nie brała udziału w głosowaniu.

Za pośrednictwem platform społecznościowych, jak Facebook, YouTube, Twitter czy właśnie Snapchat, udało się zachęcić do udziału w głosowaniu miliony Amerykanów. Sam tylko Facebook poinformował, że za jego pośrednictwem do list wyborczych dopisało się już 2,5 mln osób.

Eksperci szacują jednak, że to młodzi użytkownicy Snapchata mogą wpłynąć na bieg wyborów prezydenckich w USA, zwłaszcza, że większość z nich krytycznie podchodzi do polityki obecnego prezydenta i deklaruje poparcie dla Partii Demokratycznej. Na kandydującego z jej ramienia Joego Bidena, wiceprezydenta w administracji byłego prezydenta Baracka Obamy, głosować zamierza dwa razy więcej młodych wyborców niż na reprezentującego Partię Republikańską Donalda Trumpa. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama