Reklama

Polityka i prawo

Messenger Kids umożliwi zwiększenie kontroli rodzicielskiej

fot. Anviere / pixabay
fot. Anviere / pixabay

Nowe aktualizacje na platformę Messenger Kids umożliwią rodzicom pozyskanie dostępu do specjalnego panelu, za pomocą którego będą mogli monitorować z kim kontaktują się ich dzieci oraz komu wysyłają zdjęcia. Aktualizacja ma umożliwić szybszą interwencję jeśli uznają, że dziecko kontaktuje się z nieodpowiednimi osobami lub wysyła zbyt dużo treści. 

Jak podaje brytyjski dziennik The Independent, przedstawione przez Facebooka narzędzia pozwolą rodzicom na skuteczniejszą kontrolę tego, z kim ich dzieci rozmawiają w internecie.

Rodzice otrzymają dostęp do specjalnego panelu, na którym znajdą się informacje, z kim rozmawia dziecko i jak często, a także, czy wysyła tej osobie zdjęcia lub filmy i będą mogli zainterweniować, jeśli uznają, że np. wysłane materiały były nieodpowiednie. Także jeśli dziecko postanowi zablokować lub odblokować jakiegoś rozmówcę w komunikatorze, opiekunowie otrzymają tę informację, podobnie jak pełną listę osób, z którymi rozmawia.

Facebook postanowił wzmocnić ochronę na dziecięcym komunikatorze po tym, jak w sierpniu ub.r. okazało się, że małoletni mogły za jego pośrednictwem prowadzić rozmowy także z osobami, które nie zostały wcześniej zaaprobowane przez ich rodziców.

Facebook zapowiedział także, że zacznie stosować język bardziej zrozumiały dla dzieci, żeby wytłumaczyć im w przystępny sposób, jak ich dane są wykorzystywane i przetwarzane. Serwis zapewnił również, że dotychczasowe narzędzia zapobiegające np. kierowaniu reklam do nieletnich pozostaną bez zmian.

Platforma Messenger Kids powstała w 2017 r. i miała być przyjaznym komunikatorem dla użytkowników poniżej 13 roku życia. Od początku dawała też rodzicom możliwość kontrolowania aktywności internetowej dzieci za pośrednictwem głównego konta rodzica na Facebooku.

Rodzice będą teraz mieli 90 dni na zaakceptowanie nowej polityki prywatności Facebooka. 

Źródło:PAP

Komentarze