Reklama

Polityka i prawo

Marek Zagórski odwołany. Nowym sekretarzem stanu odpowiedzialnym za informatycję zostaje Janusz Cieszyński

fot. gov.pl / gov.pl
fot. gov.pl / gov.pl

Nowym sekretarzem stanu odpowiedzialnym za informatyzację zostanie Janusz Cieszyński, który stanowisko obejmie w przyszły wtorek - 8 czerwca 2021 roku

Jak informowaliśmy nieoficjalnie  wczoraj, minister Marek Zagórski odchodzi ze stanowiska sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację. Zmiany w KPRM potwierdził dzisiaj rzecznik rządu Piotr Müller.  

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika Premier Mateusz Morawiecki odwołał z dniem 7 czerwca br. Marka Zagórskiego z funkcji sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację. Jednocześnie szef rządu powołał na tę funkcję Janusza Cieszyńskiego, który obejmie ją 8 czerwca.

Tym samym potwierdzają się informacje, że Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia, wraca do rządu jako minister zajmujący się cyfryzacją w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2018-2020 odpowiadał za projekty związane z cyfryzacją służby zdrowia, w tym także za wdrożenie e-recepty. W resorcie zdrowia pełnił funkcję podsekretarza stanu.

Jak wskazuje Polska Agencja Prasowa Janusz Cieszyński do 7 czerwca pełni funkcję I zastępcy Prezydenta Miasta Chełma, którą objął w listopadzie zeszłego roku. Wcześniej w latach 2018 - 2020 Janusz Cieszyński był wiceministrem zdrowia odpowiedzialnym za informatyzację sektora zdrowia, w tym m.in. za nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Odszedł ze stanowiska w sierpniu zeszłego roku. Opozycja zarzucała MZ nieprawidłowości przy zakupie testów na koronawirusa, masek i respiratorów.

Cieszyński pracował też jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.

SG/PAP

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama