Reklama

Polityka i prawo

Kreml: rosyjski rząd nie ma nic wspólnego z cyberatakami na systemy Partii Republikańskiej

Fot. Paul G/unsplash.com
Fot. Paul G/unsplash.com

Władze Rosji nie mają nic wspólnego z cyberatakami wymierzonymi w systemy Komitetu Krajowego Partii Republikańskiej w Stanach Zjednoczonych - wskazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 

Co by się tam nie zdarzyło - a nie wiemy, co tam konkretnie było - nie ma to jednak żadnego związku z oficjalną Moskwą - powiedział Pieskow na codziennym briefingu dla prasy.

Zapewnił też, że strona rosyjska nie ma jakichś szczegółowych informacji w tej sprawie. Oświadczył, że codziennie pojawiają się informacje o cyberatakach, z jakimi powiązana ma być Rosja. Przeważająca większość tych informacji, to oczywiście kłamstwa - zauważył rzecznik Kremla.

Bloomberg podał we wtorek, że związana ze służbami rosyjskimi grupa hakerów Cozy Bear włamała się do systemów komputerowych Komitetu Krajowego Partii Republikańskiej. Po przeprowadzeniu dochodzenia nie uzyskano jednak żadnych dowodów, by ktoś z zewnątrz uzyskał dostęp do danych komitetu.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama