Reklama

Polityka i prawo

Korea Północna i Rosja budują wspólny front przeciwko fake news

fot. en.kremlin.ru
fot. en.kremlin.ru

„Coraz częściej widzimy pojawiające się fałszywe informacje w środowisku informacyjnym i musimy przeciwdziałać rozpowszechnianiu takich wiadomości (…) Uważam, że agencje informacyjne KCNA i TASS muszą przyłączyć się do tego celu” – stwierdził Kim Chan Gwang reprezentujący Koreańską Centralną Agencją Prasowa, która wraz z Rosyjską Agencją Prasową TASS podpisała porozumienie o współpracy.

Porozumienie podpisane 8 października, jak podkreślają sygnatariusze, ma na celu współprace pomiędzy agencjami w kwestii przeciwdziałania rozpowszechnianiu fałszywych informacji. Dokument zakłada wymianę wiadomości oraz pomoc dla koreańskich i rosyjskich dziennikarzy akredytowanych w obu państwach a także organizację corocznych wzajemnych wizyt w celu wymiany doświadczeń – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie rosyjskiej agencji.  

W ramach spotkania podkreślano rolę zwalczania fałszywych wiadomości w kontekście relacjonowania wydarzeń, głównie z Korei Północnej. „Przepływ informacji jest uniwersalny, dlatego musimy dostarczać wiadomości z różnych miejsc z całego globu, w tym również z KRLD, która pod wieloma względami znajduje się obecnie w centrum zainteresowania światowych mediów i sił politycznych” – stwierdził w Sergei Mikhailov z rosyjskiego TASS. W kontekście relacjonowania wydarzeń z Korei Północnej dodał, że „ważne jest, abyśmy wiedzieli, co się tutaj dzieje, aby posiadać informacje z pierwszej ręki i przekazywać te wiadomości naszym klientom w Rosji i na całym świecie”.

Reklama

Komentarze

    Reklama