Reklama

Polityka i prawo

Klub rozwoju cyfrowego w każdej gminie? „To plan na przyszły rok”

Fot. John Schnobrich/unsplash.com
Fot. John Schnobrich/unsplash.com

„Planujemy uruchomienie aż 2500 klubów rozwoju cyfrowego. (...) Będą to miejsca edukacji cyfrowej, zaznajamiania ogółu społeczeństwa z nowymi technologiami” - poinformował Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

W środę w Sejmie na posiedzeniu Komisji Polityki Senioralnej rozpatrywano informację na temat polityki informacyjnej i edukacyjnej wobec seniorów.

W kolejnym roku planujemy powołanie klubów rozwoju cyfrowego. Będą to miejsca edukacji cyfrowej, zaznajamiania ogółu społeczeństwa z nowymi technologiami - zapowiedział sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz. Jak powiedział, ich głównym celem będzie wspieranie kompetencji cyfrowych mieszkańców Polski.

Planujemy uruchomienie aż 2500 klubów rozwoju cyfrowego. (...) Celem jest, aby taki klub funkcjonował w każdej gminie - dodał.

Na bazie tego, co już mamy

Andruszkiewicz mówił, że w klubach będzie pracować 5 tys. edukatorów rozwoju kompetencji cyfrowych, kluby zostaną utworzone w oparciu o istniejące już w poszczególnych miejscowościach biblioteki, mediateki, domy kultury czy uniwersytety trzeciego wieku.

Kluby rozwoju cyfrowego wzbogacą te miejsca o nowe funkcje, czyniąc je jeszcze bardziej użytecznymi dla społeczności lokalnej - zapewnił. Andruszkiewicz zapowiedział, że kluby zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt i oprogramowanie.

Dzięki temu edukatorzy będą mogli pomagać zainteresowanym osobom z zaznajomieniem się z nowymi technologiami oraz w podnoszeniu ich kompetencji cyfrowych - mówił wiceminister.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze