Reklama

Polityka i prawo

KGHM zorganizuje hackaton. Motywem przewodnim projekty miedziowe

Fot. KGHM
Fot. KGHM

Przewidywanie wstrząsów, potencjalnych awarii maszyn górniczych czy stabilizacja pieca zawiesinowego. KGHM zaprasza programistów z całej Polski do kreatywnego rozwiązywania wyzwań w ramach wirtualnego hackathonu CuValley Hack. Pula nagród wynosi 100 tys. zł.

„To pierwsze takie wydarzenie organizowane przez KGHM. Spółka obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia, a wydarzenie odbędzie się 11-13 czerwca i organizatorzy liczą na otwarte umysły uczestników i niebanalne pomysły specjalistów” - napisano w komunikacie spółki.

„Jestem bardzo ciekaw przebiegu i efektów hackathonu CuValley Hack. To pierwszy hackathon organizowany przez KGHM, a przed uczestnikami stawiamy trzy istotne wyzwania oparte o analizę danych i stworzenie modeli predykcyjnych. Jestem przekonany, że pula nagród 100 tysięcy zł oraz możliwość współpracy z globalnym innowacyjnym gigantem będzie atrakcyjna dla programistów” - powiedział cytowany w komunikacie prezes KGHM Marcin Chludziński.

Prezes dodał, że KGHM stawia na innowacje i poszukuje pionierskich rozwiązań. „Jesteśmy otwarci na pomysły spoza KGHM. Pilotażowo uruchamiamy program Dolina Miedziowa, aby ułatwić dialog z innowatorami i startupami. Hackathon jest jednym z elementów programu”- podkreślił prezes KGHM.

Uczestnicy CuValley Hack będą programować przez 40 godzin, by stworzyć inspirujące i praktyczne projekty związane z miedzią. Działania kreatywnych ochotników skupią się na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej. W praktyce wypracowane rozwiązania mają zmniejszyć poziom awaryjności w maszynach SMG, ustabilizować pracę pieca zawiesinowego oraz wspomóc predykcję wstrząsów.

Jak podano, żeby dołączyć do hackathonu, wystarczy zarejestrować się na wydarzenie.

image

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama