Reklama

Polityka i prawo

Karol Okoński rezygnuje ze stanowiska?

Fot. Gov.pl/Domena publiczna
Fot. Gov.pl/Domena publiczna

Karol Okoński, pełniący obowiązki pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa i wiceministra cyfryzacji ma odejść ze stanowiska - informuje Rzeczpospolita. Okoński miał już pożegnać się ze współpracownikami. 

Karol Okoński był jedną z najważniejszych postaci w rządzie odpowiedzialnym za cyberbezpieczeństwo. Opowiadał m.in. za przeprowadzanie analizy ryzyka sieci 5G w Polsce na zlecenie Komisji Europejskiej - informuje Rzeczpospolita.

Karol Okoński to doświadczony menadżer projektów i programów zajmujący kierownicze stanowiska w sektorze usług doradczych, bankowości, usługach pocztowych i administracji publicznej. W latach 2001-2012 był zaangażowany w liczne projekty IT z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Accenture Sp. z o.o., a następnie pełnił rolę dyrektora IT w Poczta Polska Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP.

Posiadacz certyfikatów PMP, Prince 2 Practitioner i ITIL oraz absolwent licznych szkoleń z zakresu realizacji projektów IT i zarządzania IT. Jego domeną są skomplikowane projekty integracyjne oraz procesy zarządzania zmianą i cyklem wytwórczym oprogramowania. Posługuje się biegle językiem angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim.

Od 7 grudnia 2018 roku pełni funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od 10 lipca 2018 roku. Wcześniej - od 20 czerwca 2016 roku - pełnił funkcję podsekretarza stanu. 

Komentarze