Reklama

Polityka i prawo

Karol Okoński Pełnomocnikiem Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że z dniem 7 grudnia 2018 r. Premier Mateusz Morawiecki powołał Karola Okońskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Karol Okoński to doświadczony menadżer projektów i programów zajmujący kierownicze stanowiska w sektorze usług doradczych, bankowości, usługach pocztowych i administracji publicznej. W latach 2001-2012 był zaangażowany w liczne projekty IT z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Accenture Sp. z o.o., a następnie pełnił rolę dyrektora IT w Poczta Polska Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP.

Posiadacz certyfikatów PMP, Prince 2 Practitioner i ITIL oraz absolwent licznych szkoleń z zakresu realizacji projektów IT i zarządzania IT. Jego domeną są skomplikowane projekty integracyjne oraz procesy zarządzania zmianą i cyklem wytwórczym oprogramowania. Posługuje się biegle językiem angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim.

Funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od 10 lipca 2018 roku. Wcześniej - od 20 czerwca 2016 roku - pełnił funkcję podsekretarza stanu.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Reklama

Komentarze

    Reklama