Reklama

Polityka i prawo

Karol Okoński odchodzi z Ministerstwa Cyfryzacji

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Karola Okońskiego, odwołał go ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz funkcji pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Karol Okoński był wiceministrem cyfryzacji od czerwca 2016 roku.

Umówiliśmy się tak już dawno temu. Minister Karol Okoński kończy swoją misję w sferze publicznej. Dziękuję mu bardzo za niezwykle owocną współpracę. Bardzo dobrze mi się z nim pracowało i bardzo wysoko oceniam jego działania i kompetencje – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Karol Okoński odpowiadał w Ministerstwie Cyfryzacji m.in. za koordynację współpracy zagranicznej, rozwój rejestrów państwowych, kwestie związane z cyfrową tożsamością, wspólną infrastrukturą informatyczną państwa i otwieranie danych publicznych. Od roku był też pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Odchodzę z Ministerstwa Cyfryzacji w poczuciu dobrze wykonanej pracy. Umawiałem się z ministrem Zagórskim na pewne zadania na czas jednej kadencji. Udało się je wykonać. Jeśli chodzi o kwestie związane z cyberbezpieczeństwem jesteśmy dziś w zupełnie innym miejscu, niż wtedy, gdy trzy i pół roku temu przychodziłem do Ministerstwa – mówi Karol Okoński.

Były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa podkreśla, że przede wszystkim Polska ma strategię, która jest podstawą dalszych działań zmierzających do podniesienia poziomu odporności kraju na cyberzagrożenia.

Informacja prasowa Ministerstwo Cyfryzacji

Reklama

Komentarze

    Reklama