Reklama

Polityka i prawo

„Jesteśmy dumni!”. Polski zespół w finałach prestiżowych zawodów hakerskich

Fot. Sebastiaan ter Burg/Flickr/CC BY-SA 2.0
Fot. Sebastiaan ter Burg/Flickr/CC BY-SA 2.0

Polscy specjaliści wygrali kwalifikacje do prestiżowych zawodów hakerskich organizowanych przez Siły Powietrzne i Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych. Zwycięski zespół składał się z m.in. byłych i obecnych ekspertów CERT Polska.  

Specjaliści zespołu Dragon Sector oraz P4, występujący razem pod nazwą „Poland Can Into Space”, wygrali kwalifikacje do drugiej edycji popularnych zawodów z zakresu cyberbezpieczeństwa „Hack-A-Sat”. Wydarzenie jest organizowane przez Siły Powietrzne oraz Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych.

 

O sukcesie polskich specjalistów poinformowali organizatorzy wydarzenia, składając im gratulacje w social mediach za wykonanie zadania kwalifikacyjnego. Same zespoły na swoich oficjalnych kontach na Twitterze poprosiły o wsparcie i życzenia powodzenia w czasie głównego etapu zawodów.

Wśród polskich specjalistów, biorących udział w popularnych zawodach hakerskich zaleźli się także byli i obecni członkowie CERT Polska. „Jesteśmy tym bardziej dumni” – czytamy na Twitterze CERT Polska.

Zawody „Hack-A-Sat” mają z założenia zainspirować największe talenty z branży cyberbezpieczeństwa do rozwijania umiejętności z zakresu identyfikowania oraz likwidacji luk w zabezpieczeniach, a także tworzenia bardziej odpornych systemów kosmicznych. Tegoroczna edycja jest otwarta dla wszystkich specjalistów zajmujących się sferą cyber, chcących podnieść swoją wiedzę i zdolności na temat cyberbezpieczeństwa w kosmosie.

Finały zawodów rozpoczną się 17 sierpnia br. i potrwają 48 godzin. Na zwycięzców czeka nagroda w wysokości 50 tys. dolarów, z kolei drugie miejsce otrzyma 30 tys., a trzecie - 20. tys.

image

Komentarze