Reklama

Polityka i prawo

Jacek Sasin ofiarą anonimowego wycieku danych

Fot. Kancelaria Premiera/Flickr/Domena publiczna
Fot. Kancelaria Premiera/Flickr/Domena publiczna

Wyciekły maile zawierające informacje dotyczące pobytu w Hiszpanii wiceministra Jacka Sasina. Służby specjalne próbują namierzyć ich autora.

Jacek Sasin, sprawujący urząd wicepremiera i ministra aktywów państwowych, stał się ofiarą anonimowego donosu, który może stanowić element „wojny politycznej w obozie władzy” – informuje Radio ZET. 

Dziennikarz Mariusz Gierszewski opublikował na swoim Twitterze informacje na temat tego, że Służba Ochrony Państwa poszukuje autora maili, które zawierały dokładne informacje o sierpniowym pobycie ministra Sasina w Madrycie. Wiadomości te zostały rozesłane do polityków i dziennikarzy.

Autor donosu znał nazwiska towarzyszy Jacka Sasina, miejsce jego pobytu w Madrycie oraz termin powrotu i numer lotu. Nagrano z ukrycia również film z lotniska. Okazuje się, że informacje były na tyle poufne, że mogły znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo wicepremiera – donosi Radio ZET.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze