Reklama

Polityka i prawo

Internet rzeczy na Politechnice Warszawskiej. Ruszają nowe studia

Fot. Geralt /pixabay
Fot. Geralt /pixabay

Inżynieria Internetu rzeczy to nowy kierunek studiów na Politechnice Warszawskiej. Centralny Ośrodek Informatyki weźmie udział w tworzeniu i realizacji programu studiów.

Centralny Ośrodek Informatyki został zaproszony przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW do współpracy w ramach wąskiej grupy firm i instytucji. Cel to współtworzenie nowego kierunku studiów - Inżynierii Internetu rzeczy. Poza Ministerstwem Cyfryzacji i COI zaproszenie do współpracy otrzymały m.in. IBM Cloud, Deloitte, Advisory sp. z o. o., T-Mobile Polska oraz Polkomtel.

Program studiów obejmie zagadnienia sprzętowe (inteligentne czujniki, kontrolery, urządzenia automatyki), programowe (inżyniera oprogramowania, teleinformatyka) oraz związane z interakcją człowiek komputer. Pierwsi studenci rozpoczną naukę na nowym kierunku już w roku akademickim 2020-21.

Będzie to doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między PW i COI na płaszczyźnie rejestrów państwowych zawierających dane 55 mln obywateli. Już wcześniej współpracowaliśmy przy Programie Stażowym. W efekcie do naszego zespołu dołączyli młodzi pracownicy, którzy doskonale wpisali się w DNA naszej organizacji – powiedział Marcin Walentynowicz, dyrektor COI.

Szczególnie się cieszę, że nowy kierunek kształcenia będzie oparty na zasadzie Problem Based Learning czyli realizacji prawdziwych projektów realizowanych w naszym Ośrodku – dodał dyr. Walentynowicz

Komentarze