Reklama

Polityka i prawo

Informacja o niepodłączonym telefonie prezydenta to... fake news?

Fot. Jakub Szymczuk/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. Jakub Szymczuk/Wikimedia Commons/CC 4.0

Odpowiadając na krytykę dotyczącą „niepodłączonego telefonu” prezydenta Andrzeja Dudy podczas rozmowy z królem Jordańskiego Królestwa, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski wskazał, że aparat widoczny na zdjęciu może być także podłączony do linii z boku urządzenia. 

W środę prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Kancelaria Prezydenta, opublikowała zdjęcie prezydenta z tego wydarzenia. Wówczas użytkownicy social mediów zaczęli publikować komentarze, wskazujące, że prezydent rozmawiał z królem Jordanii w maseczce przez... niepodłączony do sieci telefon.

Do sprawy ustosunkował się sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski, nazywając ją fake newsem. Jak wskazał na swoim koncie twitterowym, rozmowy tego typu przeprowadzane są wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu, dlatego też Andrzej Duda miał założoną maseczkę. Z kolei odpowiadając na krytykę dotyczącą niepodłączonego telefonu”, podkreślił, że aparat widoczny na zdjęciu może być także podłączony do linii z boku urządzenia.

image

Reklama

Komentarze

    Reklama