Reklama

Polityka i prawo

Huawei stawia na Węgry. Nowe centrum badawczo-rozwojowe zlokalizowano w Budapeszcie

fot. farukgarib14 / pixabay
fot. farukgarib14 / pixabay

Podczas obchodów 15-lecia działalności Huawei na Węgrzech i 20 lat obecności w Europie, ogłoszono otwarcie w Budapeszcie nowego centrum badawczo-rozwojowego (R&D) - informuje Huawei. Nowa placówka skupi się m.in.na pracach związanych ze sztuczną inteligencją, przetwarzaniem obrazów czy systemami rozproszonymi.

Projekt ten jest realizacją porozumienia z 2018 roku, zawartego pomiędzy premierem Węgier Viktorem Orbanem oraz Guo Pingiem, prezesem rotacyjnym Huawei - wskazuje chiński gigant w nocie prasowej wydanej w związku z wydarzeniem.

"Huawei jest jednym ze strategicznych partnerów Węgier od 2013 roku i intensywnie pracuje nad rozwojem węgierskiej gospodarki oraz rozwiązań telekomunikacyjnych" - stwierdził Péter Szijjártó, węgierski Minister Handlu i Spraw Zagranicznych w trakcie wydarzenia. 

Podczas wydarzenia Colin Cai, szef węgierskiego biura Huawei, powiedział, że dzięki łącznym inwestycjom sięgającym 1,5 miliarda dolarów w ostatnich 15 latach, firma stworzyła – pośrednio lub bezpośrednio – około 2400 miejsc pracy na Węgrzech. Huawei wydał też ok. 246 milionów dolarów na lokalne zamówienia, a także zapłacił 277 milionów podatku w ciągu ostatnich 5 lat informuje chiński gigant w swoim oświadczeniu. 

Jeszcze w marcu informowaliśmy o dążeniach węgierskiego rządu, aby stać się liderem 5G w Europie. László Palkovics, węgierski minister innowacji i technologii, podkreślał wtedy, że krajowy rynek jest otwarty na pełne uczestnictwo firmy w rozwoju technologii 5G w tym państwie. Technologiczny, chiński gigant jest silnie obecny na Węgrzech. Jak donosiła w marcu serwis Világgazdaság, prawie 80% Węgrów korzystała z produktów Huawei.

Informacja prasowa Huawei / redakcja

Komentarze