Polityka i prawo
Huawei o Deklaracji Morawiecki-Pence: Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. W pełni popieramy ten pomysł [WIDEO]
”Polski rząd jasno wyraził pogląd, że nie będzie dyskryminować jakichkolwiek dostawców w obrębie infrastruktury telekomunikacyjnej ” - mówi Tonny Bao. W wywiadzie odnosi się również do kwestii najnowszych informacji związanych z nawiązaniem porozumienia pomiędzy Premierem Morawieckim a zarządem Ericcsona oraz deklaracji Morawiecki-Pence.
W wywiadzie specjalnie dla CyberDefence24.pl zrealizowanego podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Prezes Huawei Polska mówił o zaangażowaniu firmy w dostarczanie rozwiązań technologicznych w odniesieniu globalnym jak i bezpośrednio do Polski. Jak zaznaczył, Huawei przez cały 15-letni okres funkcjonowania w Polsce współpracuje z największymi operatorami funkcjonującymi na rynku Polskim. Podkreślił również, że przez cały ten okres nie odnotowano żadnego poważnego incydentu bezpieczeństwa.
Przez ostatnie 3 dekady firma Huawei dostarczała technologie do ponad 170 państw. Wedle naszych danych ani jeden poważny incydent nie wystąpił ze względu na bezpieczeństwo. Tak samo w Polsce - tu jesteśmy obecni od 15 lat. Współpracujemy z Orange i wszystkimi pozostałymi operatorami telefonii komórkowej również, bez żadnych incydentów.
Prezes zapytany o możliwość zastąpienia Huawei na rynku polskim przez Ericsson na pozycji wiodącego dostawcy 5G w Polsce wskazał na zaangażowanie Huawei na rynkach europejskich.
Na dzień dzisiejszy podpisaliśmy już 50 komercyjnych kontraktów 5G 28 z nich angażuje podmioty europejskie. Z punktu widzenia dostaw, wysłaliśmy do odbiorców ponad 200 tysięcy stacji bazowych więc w oparciu o te dane możemy stwierdzić, że jesteśmy wiodącym podmiotem.
Tonny Bao odnosił się również o doniesieniach prasowych dotyczących wysokości podatku CIT, w porównaniu do Ericsona, o których informowano w ostatnich doniesieniach prasowych.
Działamy w pełnej zgodności z lokalnym prawodawstwem. Niezależnie, od tego, czy mowa o wymiarze podatkowym, czy innych domenach. Huawei Polska to spółka, która na terytorium RP jest od 15 lat. Większość pracowników to Polacy, mamy blisko 900 pracowników i ponad 3000 partnerów, czyli pracowników nie współpracujących z nami bezpośrednio. Po 15 latach tutaj, sądzę, że wszystko to jest częścią naszego wkładu w polskie społeczeństwo. CIT to jedynie część tego wkładu.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany