Reklama

Polityka i prawo

Huawei nie zostanie wyrzucony z Polski

Fot. Geograph.org.uk/CC 2.0
Fot. Geograph.org.uk/CC 2.0

Dziennik Gazeta Prawna (DGP) informuje, że Huawei nie będzie dyskryminowany przy wdrażaniu sieci 5G w Polsce. Chiński minister spraw zagranicznych miał usłyszeć takie zapewnienie podczas pobytu w Polsce. 

Przed spotkaniem na biurko prezydenta miała trafić notatka z Ministerstwa Cyfryzacji mówiąca o tym, że chińska firma nie będzie w żaden sposób dyskryminowana w Polsce.

W lipcu Ministerstwo Cyfryzacji ma zakończyć analizę ryzyka związanego z wdrożeniem technologii 5G, po czym wnioski zostaną przekazane do Komisji Europejskiej. Z informacji do których dotarł DGP wynika, że polski rząd nie będzie rekomendował podjęcia dyskryminacyjnych działań wobec jakichkolwiek podmiotów czy krajów, ale będzie raczej skupiać się na stworzeniu ogólnych kryteriów zaangażowania firm zagranicznych na polskim rynku 5G. Polska tym samym zajmuje stanowisko podobne do swoich partnerów z UE. Jednocześnie opiera się naciskom USA, które dążą do wykluczenia chińskich firm z rynku 5G. Informacje DGP miały zostać potwierdzone przez MSZ.

Źródło. DGP; Money.pl

Komentarze