Reklama

Polityka i prawo

Huawei na ITU Telecom World 2019

fot. Huawei
fot. Huawei

Podczas tegorocznego ITU Telecom World 2019 w Budapeszcie tematem ekspozycji Huawei jest „Wszechobecna łączność gigabitowa i inteligentne społeczeństwo”. Firma jest gospodarzem forów i pokazów poświęcanych łączności 5G+Gigabit i prezentuje najnowsze raporty i analizy związane z technologią 5G.

Łączność 5G+Gigabit staje się motorem transformacji gospodarczej i społecznej. Nowa technologia pobudzi cyfryzację przemysłu oraz zmiany społeczne. Dzięki innowacyjnym usługom integrującym sieci 5G i sieci gigabitowe będziemy świadkami szybkiego rozwoju technologii, w tym interaktywnego wideo w ultrawysokiej rozdzielczości, „internetu pojazdów” (IoV – internet of vehicles), inteligentnej produkcji, opieki zdrowotnej i rozwoju inteligentnych miast. 5G+Gigabit staje się podstawą, na której zostanie zbudowany w pełni połączony, inteligentny świat.

W ciągu ostatnich 10 lat Huawei zainwestował w 5G łącznie 4 miliardy USD, co czyni go liderem w dziedzinie procesorów, produktów i sieci związanych z technologią 5G. Koncern jest jedyną firmą telekomunikacyjną na świecie, która jest w stanie zapewnić kompleksowe komercyjne rozwiązania 5G. Huawei pozyskał już ponad 50 kontraktów handlowych na wdrożenie 5G na całym świecie i dostarczył ponad 200 000 stacji bazowych , aby pomóc operatorom w uzyskaniu korzyści płynących z sieci 5G.  

5G już niebawem otworzy nowe rynki i możliwości inwestycyjne. Według prognoz, do 2035 r. 5G przyczyni się do wygenerowania 12,3 biliona dolarów w światowej produkcji gospodarczej, a 80% przychodów firm telekomunikacyjnych (łącza szerokopasmowe, sprzęt i usługi) powiązanych będzie z 5G.

Podczas ITU Telecom World 2019 Yang Chaobin, prezes linii produktowej 5G w Huawei, zaprezentował raport o zastosowaniach sieci 5G. Dokument omawia obszary takie jak łącza szerokopasmowe, media i rozrywka, produkcja przemysłowa i inteligentny transport. Wskazuje również, że modele biznesowe ery 5G wymagają ścisłej współpracy pomiędzy zainteresowanymi stronami i wsparcia ze strony organów regulacyjnych, by możliwe było wprowadzanie. Dokument wzywa światowe organizacje branżowe i organy regulacyjne, aby dążyły do standaryzacji 5G i przydziału częstotliwości w celu stworzenia przyjaznego środowiska biznesowego w początkowym etapie wdrożenia 5G.

Huawei opublikował również białą księgę, która określa strategię wdrażania minimalistycznych stacji bazowych 5G oraz dołączania infrastruktury 5G do już istniejących komórek. Dzięki integracji anten, efektywności energetycznej, prawie zerowemu zapotrzebowaniu na powierzchnię oraz zapewnieniu dostępu do sieci wewnątrz budynków, ultralekkie lokalizacje 5G pomagają operatorom zmniejszyć nakłady inwestycyjne i wydatki operacyjne podczas ewolucji istniejących stacji bazowych. Umożliwi to szybsze wdrożenie 5G.

Na konferencji Huawei ogłosił także, że technologia światłowodowa FTTx weszła w erę sieci stacjonarnej piątej generacji (F5G). Ultraszerokopasmowy dostęp do internetu odbywa się z gigabitowymi prędkościami dzięki takim rozwiązaniom jak 10 GPON (Gigabitowa Pasywna Sieć Optyczna) i Wi-Fi 6. W ciągu najbliższych pięciu lat usługi FTTx będą przechodzić z poziomu gospodarstw domowych do poszczególnych pokoi, od biur do komputerów stacjonarnych, od fabryk do pojedynczych maszyn, gwarantując użytkownikom jak najlepsze doświadczenia podczas korzystania z nowych usług sieciowych. Huawei podpisał już umowy komercyjne na gigabitowe sieci FTTx z ponad 30 operatorami na całym świecie i dostarczył ponad 1,5 miliona portów 10 GPON OLT. W przyszłości F5G będzie współpracować w szerszym zakresie z 5G i pomoże w rozwoju wielu branż.

Informacja prasowa

Reklama

Komentarze

    Reklama