Reklama

Polityka i prawo

Handlował nagimi zdjęciami studentek. Mężczyzna usłyszał wyrok

Fot. Bill Oxford/Unsplash/Domena publiczna
Fot. Bill Oxford/Unsplash/Domena publiczna

25-letni Amerykanin został skazany na 3 lata więzienia za włamanie na konta w mediach społecznościowych kilkudziesięciu kobiet oraz kradzież i handel ich nagimi zdjęciami. 

Nicholas Faber, 25-letni mieszkaniec Nowego Jorku, skończył studia na SUNY-Plattsburgh w 2017 roku i od tego czasu zaczął szukać sposobu na to, by zyskać dostęp do kont mailowych studentek swojej uczelni.

Udało się to mu dzięki współpracy ze swoim kolegą Michaelem Fishem. Dostęp do kont mailowych dziesiątek kobiet umożliwił Faberowi włamanie się na ich konta w mediach społecznościowych.

Niestety, wiele z nich przechowywało swoje nagie zdjęcia i filmy na popularnych platformach, do czego dostęp zyskał także Faber. Wykradł prywatne materiały ofiar i zaczął handlować nimi w sieci - poinformował Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

Kara więzienia

Mężczyzna został zatrzymany i oskarżony o kradzież tożsamości i przestępstwa komputerowe. Skazano go na 3 lata pozbawienia wolności, a po wyjściu z więzienia będzie przez 3 lata pod specjalnym nadzorem.

Jego wspólnik, Michael Fish, również przyznał się do winy i czeka na wyrok. Z kolei uniwersytet musi podjąć wszelkie kroki, aby zidentyfikować skradzione konta, powiadomić ofiary i zabezpieczyć swoje serwery w taki sposób, aby podobne sytuacje nie miały więcej miejsca.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze