Reklama

Polityka i prawo

Hackaton dot. bankowości i walki z cyberprzemocą

fot. Unsplash
fot. Unsplash

150 tys. złotych stanowi pulę nagród w hackatonie dot. bankowości i walki z cyberprzemocą. Konkurs organizowany jest przez PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. 

Jak poinformował Instytut Lema, maraton programowania Hack4Lem to element obchodów Roku Lema. Łączna pula nagród dla najlepszych zespołów wynosi 150 tys. zł. Współorganizatorami hackathonu są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

W wydarzeniu online, które odbędzie się w dniach 18-20 czerwca, uczestnicy będą tworzyć rozwiązania w dwóch kategoriach. Pierwsza, "Stwórz bank przyszłości" dotyczy rozwiązań związanych z technologiami blockchain, IoT, inteligentnego doradztwa czy też usprawniające codzienną bankowość dla wszystkich grup wiekowych.

W drugiej - nazwanej "Walka z cyberprzemocą" - zadaniem uczestników będzie stworzenie rozwiązania technologicznego lub materiałów edukacyjnych, które pomogą w walce z hejtem i cyberprzemocą.

Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, projektantów UX, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy socjologów. Organizatorzy przewidują także możliwość włączenia do drużyn osób, których bezpośrednio dotyczą rozwiązania zadań, np. osób starszych czy z niepełnosprawnościami.

Według organizatorów, projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Ci z uczestników, którzy nie mają zespołu, będą mogli stworzyć drużynę na kanale Discord. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie specjalistów, dostępnych przez cały czas trwania wydarzenia. Mentorzy pomogą nie tylko od strony technicznej, ale także posłużą radą w kwestii sposobów wdrażania pomysłów w poszczególnych zadaniach.

Po wykonaniu obu zadań jury wyłoni po 3 zwycięskie drużyny.

W trakcie trwania hackathonu przewidziano też wykłady i prezentacje dotyczące m.in. twórczości Stanisława Lema. Całość dostępna będzie za pośrednictwem transmisji na żywo z siedziby PKO Banku Polskiego w warszawskiej Rotundzie.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama