Reklama

Polityka i prawo

Grzegorz Kanka: W Polsce powoli dostrzega się znaczenie startupów [SecureTech Congress 2018]

Fot. Cyberdefence24.pl
Fot. Cyberdefence24.pl

O kondycji startupów w Polsce, formach pomocy dla nich, komercjalizacji produktu oraz dumb i smart money  mówi dla Cyberdefence24.pl Grzegorz Kanka członek zarządu Cognitum.eu.

Problemy dla startupów w Polsce są takie jakie sobie sami stworzymy. W tej chwili mamy tej pomocy coraz więcej, czyli ludzie, którzy mają inicjatywą mają więcej źródeł pozyskiwania środków, żeby tą inicjatywę urzeczywistnić. Jesteśmy na początkowym etapie w Polsce. Nasza gospodarka powoli zaczyna dostrzegać jak ważna jest taka inicjatywa. Jak bardzo trzeba ją wspierać, żebyśmy byli w stanie z czasem budować takie firmy jak np. CD Projekt.

Grzegorz Kanka członek zarządu Cognitum.eu.

Komercjalizacja produktu to jest w ogóle podstawa. Startup dla samej idei, żeby go zbudować i mówić o tym, że się zrobiło świetne rozwiązanie to jest nic. Sama idea musi się zmaterializować i dawać korzyści odbiorcom.

Grzegorz Kanka członek zarządu Cognitum.eu.

Startup żeby funkcjonować musi mieć zamówienia. Walczy o nie sam, jeżeli jest jakiś sposób, żeby mu pomóc w tych zamówieniach, to róbmy to. Budujemy własną gospodarkę.

Grzegorz Kanka członek zarządu Cognitum.eu.

Komentarze