Reklama

Polityka i prawo

Google Chrome zablokował Hollywood - awaria komputerów Mac Book

fot. pexels
fot. pexels

Awaria  w amerykańskim Hollywood - kilka dużych studiów telewizyjnych i filmowych padło ofiarą awarii komputerów Mac Book. Google przyznaje, że winna jest wadliwa aktualizacja przeglądarki Google Chrome,  w wyniku której po aktualizacji komputery odmawiały ponownego uruchomienia - podał w środę serwis Tech Radar.

Google przyznało, że najnowsza aktualizacja przeglądarki internetowej Chrome na komputery z systemem operacyjnym macOS (Apple) była wadliwa.

"Odkryliśmy ostatnio, że aktualizacja Chrome'a mogła zostać wydana z błędem, który uszkadza system plików na komputerach z systemem macOS" - napisali przedstawiciele koncernu z Mountain View w wątku na forum wsparcia technicznego. "Wstrzymaliśmy wdrażanie tej aktualizacji do czasu, aż nie zakończymy rozwiązywania problemu" - dodali.

Wszystkie komputery, które doznały awarii po aktualizacji Chrome'a, pracowały z programem Avid Media Composer, który służy do profesjonalnej obróbki materiałów wideo - podał Tech Radar. Według serwisu prawdziwym źródłem awarii był jednak moduł Google Keystone odpowiedzialny za aktualizacje oprogramowania koncernu z Mountain View. Wersja 12.13.75 tego modułu zawierała błąd, który uszkadzał system plików na komputerach macOS, na których wyłączona była funkcja SIP (System Integrity Protection).

Google zamieściło na swoich stronach szczegółowy poradnik technologiczny dla użytkowników, którzy mogli zostać dotknięci problemem.

Źródło:PAP

Komentarze