Reklama

Polityka i prawo

Giganci technologiczni podejmują walkę z seksualnym wykorzystywaniem dzieci w sieci

fot. pxhere.com / domena publiczna
fot. pxhere.com / domena publiczna

Koalicja skupiająca gigantów technologicznych ogłosiła rozpoczęcie nowej inicjatywy poświęconej walce z seksualnym wykorzystywaniem dzieci w sieci. Google, Facebook, Twitter i 15 innych firm chce podjąć walkę o bezpieczeństwo dzieci w sieci.

Projekt skupiony został wokół pięciu filarów działania: innowacji technologicznych, działania zbiorowe, niezależne badania, wzajemna wymiana informacji oraz przejrzystość i odpowiedzialność. 

Działania zrzeszonych w ramach projektu firm skupione zostaną wokół wykorzystania nowej technologii i zaangażowania w pracę nad rozwiązaniem problemu, nie tylko firm technologicznych, ale również rządów i społeczeństwa obywatelskiego. Działania zwalczające tego typu zagrożenia realizowane będą również poprzez wzajemną wymianę doświadczeń oraz zwiększenie przejrzystości zgłaszania wykrytych przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci z wykorzystaniem sieci.

„Project Protect skupia najbystrzejsze umysły z całej branży technologicznej, aby rozwiązać poważny problem, którego żadna firma nie jest w stanie rozwiązać samodzielnie” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Facebooka do sprawy. Platforma wyraża nadzieję, że jako uczestnik inicjatywy doprowadzi do zmian, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

Koalicję technologiczną tworzy 18 firm w tym Facebook, Twitter, Snap, Google, Microsoft czy Apple.

Reklama

Komentarze

    Reklama