Reklama

Polityka i prawo

Forum Zarządzania Internetem 2020 – czyli w internecie, o internecie

fot. pxhere.com
fot. pxhere.com

Rusza 15. Światowe Forum Zarządzania Internetem. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, nie tylko z tego powodu, że po raz pierwszy odbędzie się w pełni online.

Mieliśmy spotkać się w Katowicach, spotkamy się w internecie. Jednak nic straconego – kilka tysięcy osób z całego świata do stolicy Górnego Śląska przyjedzie za rok. A o czym będą rozmawiali uczestnicy tegorocznego IGF (Internet Governance Forum/Forum Zarządzania Internetem)?

Polski etap

IGF 2020 online jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się w dniach 2-6 listopada. To wtedy - w ramach tzw. „dnia 0” - zorganizowane zostaną dyskusje i warsztaty poprzedzające sesje główne.  

I tutaj warto wspomnieć o naszym sukcesie. Na niemal 100 paneli z całego świata, blisko 50 z nich to przedsięwzięcia organizowane przez polskie podmioty.

Będziemy rozmawiać m.in. o cyfrowych wykluczeniach, bezpieczeństwie danych, czy wpływie pandemii COVID-19 na nasze - użytkowników - zachowania w sieci. Sprawdź agendę polskich wydarzeń.  

Na co jeszcze warto zwrócić wtedy uwagę? Na pewno na ciekawie zapowiadający się GovTech Festiwal, w ramach którego odbędzie się wyjątkowy Game Jam, czyli niezwykłe wydarzenie dla twórców i fanów gier.

Druga faza

Podczas drugiego etapu tegorocznego IGF - od 9 do 17 listopada - odbędą się sesje główne, spotkanie liderów wysokiego szczebla, okrągły stół parlamentarzystów oraz wiele sesji tematycznych.

Dyskusje koncentrować będą się wokół m.in. roli technologii cyfrowych w sytuacjach kryzysowych, czy wykluczenia społecznego w polityce cyfrowej.

Polskę reprezentował będzie m.in. Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

IGF organizowany jest od 2006 r. Do tej pory odbył się m.in. w Kenii, Azerbejdżanie, Indonezji, Turcji, Brazylii, Szwajcarii, Francji i Niemczech. Czas na Polskę!

Za rok u nas

Tak jak wspominaliśmy Polska będzie gospodarzem IGF w 2021 roku. Nasze hasło przewodnie to „Internet United”, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami bez narażania swojej prywatności.

Spotkamy się w Katowicach. Liczymy na udział wielu tysięcy uczestników z całego świata oraz na dobrą i otwartą dyskusję na tematy związane z przestrzenią cyfrową.

IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy.

Informacja prasowa Ministerstwa Cyfryzacji

Reklama
Reklama

Komentarze