Reklama

Polityka i prawo

Fake newsy o 5G sposobem na biznes. Ludzie bogacą się na strachu

flickr
flickr

Czy technologii 5G należy się obawiać? Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji w wywiadzie dla CyberDefence24.pl odnosi się do najbardziej powszechnych argumentów stawianych w przestrzeni publicznej przeciwko budowie sieci 5G. 

W trakcie wywiadu Minister podkreślała rolę sieci 5G dla rozwoju państwa i rozwoju gospodarczego kraju. Jak wskazała,  konieczne jest wprowadzenie tego rozwiązania dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.  Podkreśliła również prawdopodobne skutki, z jakimi zmagać się będzie Polska, jeśli zahamowana zostanie budowa i rozwój sieci 5G. 

Uważam, że fake newsy dotyczące sieci 5G pojawiły się dlatego, że znaczenie cyfryzacji w dzisiejszych czasach rośnie. To jest dzisiejszy filar rozwoju.

Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji

Wanda Buk podkreśliła również, że pośród przeciwników budowy sieci 5G znajdują się osoby, które cynicznie wykorzystują strach do osiągania korzyści finansowych. 

Są osoby, które cynicznie wykorzystują strach, np. na tym zarabiając. (...) Są też osoby, które budują na tym swoją rozpoznawalność. Ta grupa doprowadza do tego, że jest część osób, które się zwyczajnie boi.

Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie cyfryzacji

W trakcie rozmowy Minister wskazała również, jakie działania podejmuje ministerstwo, aby prostować nieprawdziwe informacje krążące w sieci. 

Reklama

Komentarze

    Reklama