Reklama

Polityka i prawo

Facebook wskazał na firmy, z którymi będzie współpracował nad rozwojem Libry

Fot. Christoph Scholz/flickr
Fot. Christoph Scholz/flickr

Władze Facebooka opublikowały nazwy firm, z którymi będą współpracować nad rozwojem kryptowaluty Libra w ramach stowarzyszenia Libra Association. Pierwsze spotkanie grupy, z udziałem 21 członków, miało miejsce w Genewie. 

W skład stowarzyszenia Libra Association wejdą m.in. fundusz venture capital Andreessen Horowitz, firma z branży kryptowalutowej Xapo, zajmująca się mikropożyczkami organizacja non-profit Kiva oraz gigant cyfrowych płatności konwencjonalnych PayU.

Serwis Ars Technica przypomina, że tuż przed poniedziałkowym spotkaniem w Genewie z Libra Association wycofały się oficjalnie firmy takie jak Booking Holdings, Kayak, OpenTable i inne przedsiębiorstwa zajmujące się rezerwacjami online. Wcześniej wobec krytyki ze strony regulatorów na całym świecie swoje wsparcie dla projektu globalnej kryptowaluty Facebooka wycofały Visa, Mastercard, Paypal, Stripe, eBay i Mercado Pago.

Podsumowując pierwsze zebranie stowarzyszenia, przedstawiciele Facebooka wyrazili nadzieję, że liczba członków Libra Association przekroczy sto podmiotów do czasu wypuszczenia kryptowaluty na rynek, co planowane jest na rok 2020.

Stowarzyszenie podalo, że zainteresowanie uczestnictwem w organizacji wyraziło dotychczas 1,5 tys. podmiotów. Według rady dyrektorów Libra Association około 180 z nich spełnia kryteria członkostwa, które zależą m.in. od wartości rynkowej danej firmy, liczby depozytów finansowych oraz - w przypadku organizacji non-profit - wysokości rocznego budżetu.

Wybrana przez Libra Association rada dyrektorów liczy pięciu członków. Każdy z podmiotów przynależących do stowarzyszenia - według informacji serwisu Ars Technica - powinien zobowiązać się do przeznaczenia kwoty 10 mln dolarów wsparcia inwestycyjnego na rozwój kryptowaluty Libra.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama