Reklama

Polityka i prawo

Donald Trump największym politycznym reklamodawcą na Facebooku

Fot. geralt/ Pixabay
Fot. geralt/ Pixabay

Donald Trump to największy polityczny reklamodawca na Facebooku. Jego zespół od maja bieżącego roku na reklamę w serwisie społecznościowym Marka Zuckerberga wydał 274 tys. dolarów - poinformował serwis Cnet.

W opinii dziennika "New York Times", wydatki Trumpa na reklamę na Facebooku przewyższają kwoty, jakie na marketing w serwisie przeznacza organizacja Planned Parenthood Federation. W tym samym czasie wydała ona na marketing w serwisie nieco ponad 180 tys. dolarów.

Wydatki na kampanie reklamowe w serwisie Marka Zuckerberga zostały podliczone przez naukowców z Uniwersytetu w Nowym Jorku, którzy przeanalizowali 267 tys. reklam politycznych na Facebooku, zarchiwizowanych na platformie od maja. Wówczas Facebook umożliwił archiwizowanie treści reklam o charakterze politycznym, argumentując to zwiększaniem przejrzystości działania serwisu w obliczu wzmożonych oskarżeń wobec platformy o przyczynienie się do rozprzestrzeniania fałszywych informacji w internecie.

Według naukowców z nowojorskiej uczelni, reklamy wykupione przez zespół Trumpa obejrzało od maja ponad 37 mln osób. Dla porównania, reklamy finansowane i nadawane przez organizację Planned Parenthood widziało 24 mln odbiorców.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama