Reklama

Polityka i prawo

Deutsche Telekom przeciwko wykluczaniu dostawców 5G ze względu na kraj pochodzenia

Fot. Jellyfish/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Jellyfish/Wikipedia Commons/CC 3.0

Kolejne państwa i operatorzy opowiadają się za polityką równego traktowania wszystkich dostawców technologii 5G. W ubiegłym tygodniu Timotheus Höttges, CEO Deutsche Telekom, zapowiedział chęć kontynuacji współpracy z Huawei w obszarze rozbudowy sieci 5G. Kilka dni wcześniej brytyjski operator Vodafone ostrzegał, że ewentualne wykluczenie Huawei z rynku kosztowałoby Wielką Brytanię utratę pozycji lidera we wdrażaniu 5G

Timotheus Höttges podkreślił, że wykluczenie zagranicznych dostawców sprzętu sieci telekomunikacyjnej byłoby niewłaściwe.

Wykluczenie jednego dostawcy zmniejszyłoby naszą elastyczność. Sprzeciwiamy się całkowitym zakazom”

Timotheus Höttges, Dyrektor generalny Deutsche Telekom

Niemiecki dziennik Handelsblatt podaje ponadto, że według wyliczeń Deutsche Telekom koszt zastąpienia Huawei w Niemczech wyniósłby około 3 miliardów euro.

Także Vodafone UK ostrzega, że wykluczenie Huawei z grona dostawców infrastruktury do brytyjskich sieci może doprowadzić do tego, że Wielka Brytania wypadnie z grona światowych liderów we wdrażaniu technologii 5G.

Wiodąca pozycja Wielkiej Brytanii w 5G zostanie utracona, jeśli operatorzy telefonii komórkowej będą zmuszeni poświęcić czas i pieniądze na wymianę sprzętu”

Scott Petty - CTO Vodafone UK

Zgodnie z raportem Enders Analysis, cytowanym przez The Telegraph, zakazanie czterem operatorom telefonii komórkowej tego kraju korzystania z urządzeń Huawei 5G wygenerowałoby rachunek w wysokości 1,5 mld GBP. Głównym problemem nie jest ilość zaimplementowanego już sprzętu 5G, ale fakt, że wymiany wymagałyby także urządzenia 4G Huawei, ponieważ sieci 4G i 5G mogą być niekompatybilne, jeśli pochodzą od różnych dostawców.

Informacja prasowa Huawei

Reklama

Komentarze

    Reklama