Reklama

Polityka i prawo

Departament Obrony wybrał pierwszy smartfon 5G

Fot. TGspot/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. TGspot/Wikipedia Commons/CC 3.0

Samsung ogłosił, że Galaxy S10, Galaxy 9 i Galaxy Note 9 mogą być używane przez rząd federalny Stanów Zjednoczonych oraz amerykańskie siły zbrojne.

Wyżej wymienione urządzenia uzyskały certyfikat Security Technical Implementation Guide (STIG), co oznacza, że gwarantują najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa i mogą być wykorzystywane w pracy z tajnymi oraz poufnymi informacjami. Samsung S10 jest pierwszym smartfonem 5G, który został zatwierdzony przez rząd federalny. Osiągnięcie statusu STIG pozwoli na dywersyfikację urządzeń Samsunga w różnych sektorach rządu federalnego. W celu osiągnięcia odpowiedniej certyfikacji koreańska firma współpracowała z amerykańskimi instytucjami, w tym z Agencją Obrony Systemów Informacyjnych. Urządzenia Samsunga musiały spełnić wyśrubowane normy Common Criteria i NIAP NIAP Federal Information Processing Standard.

Chrick Balcik, wiceprezes Samsung Electronic America, powiedział, że w przeszłości rząd federalny nie miał możliwości szerokiego wyboru technologii mobilnych dopasowanych do jego potrzeb. Nowy smartfon Galaxy S10 i technologia 5G, którą wykorzystuje otwierają nową erę dla rządu federalnego.  Umożliwiają również korzystanie z funkcji smart w bazach wojskowych oraz wspieranie misji wojskowych poprzez lepszą koordynację na poziomie taktycznym. Jesteśmy ciekawi jak zmieni się  krajobraz działań – podsumował.

Reklama

Komentarze

    Reklama