Reklama

Polityka i prawo

CyberWeek, czyli podsumowanie tygodnia (01-05.02)

Fot. CyberDefence24.pl
Fot. CyberDefence24.pl

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania ostatnich dni.

Rosja jest gotowa do odłączenia się od internetu

Rosja jest „pod względem prawnym i technologicznym” gotowa do odłączenia się od globalnego internetu, jeśli zajdzie taka potrzeba – informują rosyjskie media. O zdolności RuNetu do pracy bez światowej sieci poinformował Dmitrij Miedwiediew.

Miedwiediew: odłączenie od globalnej sieci „bronią obosieczną”. Rosja informuje o sukcesie RuNetu

Dane biologiczne Amerykanów w rękach Państwa Środka

Chiny wykradają dane biologiczne na temat Amerykanów oraz obywateli innych państw, a skala zjawiska gwałtownie wzrosła wraz z wybuchem pandemii COVID-19 - poinformował w środę były szef amerykańskiego kontrwywiadu.

Dane większości Amerykanów trafiły do Chin. „Towar strategiczny” w czasie pandemii

Obywatele Mjanmy odcięci od mediów społecznościowych

W czwartek armia przejęła władzę w Mjanmie i odcięła obywateli od mediów społecznościowych. Użytkownicy z tego kraju nie mogli korzystać z największych platform społecznościowych.

Ban na media społecznościowe. Armia Mjanmy blokuje dostęp do komunikatorów

TikTok planuje ograniczyć liczbę nieprawdziwych materiałów

TikTok zapowiedział podjęcie kroków, które mają spowolnić rozpowszechnianie się dezinformacji na platformie. Firma wprowadzi nową opcję, pozwalającą na oznakowanie materiałów niezweryfikowanych i ostrzeganie użytkowników przed ich dalszym podawaniem.

TikTok zaostrza walkę z dezinformacją

Biden zapowiada skuteczne działania wobec Rosji i Chin

W piątek prezydent Joe Biden zadeklarował, że obecna administracja podniosła rangę kwestii związanych z cyberprzestrzenią, a rozwijanie możliwości i odporności w wirtualnej domenie stanowi „pilną inicjatywę”. Prezydent Stanów Zjednoczonych zagroził Moskwie, że Amerykanie nie zawahają się podnieść kosztów wrogich działań prowadzonych przez Rosję, ponieważ kluczowa jest obrona żywotnych interesów i samych obywateli.

Biden odgraża się Rosji i Chinom

Komentarze