Reklama

Polityka i prawo

Cyber dla praktyków. Ruszają warsztaty EXATEL InTech Day

Fot. Maxpixel./Domena publiczna
Fot. Maxpixel./Domena publiczna

4 października rusza pierwszy warsztat z nowego cyklu EXATEL InTech Day. Tematem październikowej edycji są systemy klasy SIEM i ich możliwości. Co ciekawe, warsztat zakłada rodzaj współzawodnictwa między zespołami w formule Capture the Flag. Kto pierwszy zdobędzie wyznaczony cel, wygrywa.

Warsztaty InTech Day organizuje EXATEL wraz partnerami technologicznym RSA, Arrow i PwC. Są one pomyślane jako pomoc dla kadry zarządzającej IT oraz kierowników i pracowników zespołów zajmujących się cyberbezpieczeństwem organizacji. Zapełniają istotną lukę w ofercie szkoleniowej, ponieważ poruszają tematykę zarządzania bezpieczeństwem, jednocześnie oferując bardzo praktyczne zajęcia warsztatowe na najnowszych dostępnych narzędziach cyber.

InTech Day mają formułę całodziennych angażujących warsztatów, podczas których zespoły uczestników wykonują przy pomocy ekspertów z SOC EXATEL praktyczne zadania. Podczas pierwszej edycji uczestnicy będą identyfikować w logach systemu SIEM ślady wskazujące na potencjalne naruszenie bezpieczeństwa. Po okiem ekspertów będą wstępnie analizować rodzaj i skalę incydentów. Warsztaty to najlepsza metoda, żeby szybko przyswoić najnowsze idee i rozwiązania stosowane w zaawansowanych systemach cyberbezpieczeństwa. Dzięki tej formule swoją wiedzę o nowych metodach walki z cyberzagrożeniami może rozwinąć zarówno specjalista na co dzień pracujący w SOC (czy podobnej strukturze), jak i menedżer zarządzający całym pionem cyberbezpieczeństwa w dużej organizacji.

O cyberbezpieczeństwie mówi się zazwyczaj na dwa sposoby. Albo na bardzo wysokim poziomie, wtedy słyszymy o konieczności wdrażania, edukacji, o strategiach i perspektywach, albo na poziomie bardzo technicznym, szczegółowym. Menedżerowie IT zajmujący się cyberbezpieczeństwem nie mają zatem wielu dobrych okazji, żeby poznać działanie systemów, jednocześnie zachowując odpowiednio szeroki obraz bezpieczeństwa organizacji. Dlatego zorganizowaliśmy cykl warsztatów EXATEL InTech Day. Stworzyliśmy je w formule, w której sami najchętniej się uczymy, czyli jak najbliżej praktyki i realnych problemów. Serdecznie zachęcam do wspólnego poznawania świata cyberbezpieczeństwa.

Jakub Syta - dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa

Warsztaty, dzięki współpracy z naszymi partnerami technologicznymi, są darmowe, ale liczba miejsc ograniczona.

Zapisy i szczegółowe informacje o warsztatach: www.exatel.pl/intech-day

Kontakt dla partnerów i zainteresowanych współpracą: [email protected]

Komentarze