Reklama

Polityka i prawo

Co powiedziałbyś swojemu hejterowi, gdybyś mógł go spotkać? Rusza nowa kampania edukacyjna

fot. August Żywczyk / Defence24.pl
fot. August Żywczyk / Defence24.pl

„Co powiedziałbyś swojemu hejterowi, gdybyś mógł go spotkać?”. Rusza nowa akcja edukacyjna skierowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, działaniami której zostaną ogarnięte szkoły podstawowe na terenie całego kraju. Przewodnim hasłem kampanii będzie - „Tylko razem możemy ogarnąć hejt”.

Dzisiaj w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, odbyła się konferencja inaugurująca działalność Fundacji Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. W trakcie wydarzenia, zaprezentowano również kluczowy projekt Instytutu – akcję „Ogarnij hejt”. Instytut powstał w celu koordynowania obchodów Roku Lema w związku z 100 rocznicą urodzin pisarza w 2021 roku. Przyszłoroczne obchody będą realizowane pod hasłem "bezpieczeństwo przestrzeni cyfrowej".

Akcja „Ogarnij hejt”, powstała jako odpowiedz na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonowania dzieci w sieci. W jej ramach realizowane będą cele podnoszenia świadomości co do zagrożeń, na które można napotkać w trakcie codziennego funkcjonowania w sieci oraz znajomości sposobów ich eliminowania.

Instytut postawił na edukację nie tylko dzieci, ale również nauczycieli i rodziców. Jak zwracają uwagę organizatorzy akcji – każda z tych grup posiada odmienne potrzeby edukacyjne. Działania będą realizowane poprzez organizację zajęć o charakterze profilaktycznym w szkołach podstawowych. Jak dotychczas eksperci Instytutu przeprowadzili zajęcia dla ponad 1000 dzieci w całej Polsce.

Reklama

Komentarze

    Reklama