Reklama

Polityka i prawo

Chmura naturalnym elementem ewolucji w dziedzinie bezpieczeństwa IT [SecureTech Congress 2018]

Fot. Andrzej Kozłowski/Cyberdefence24.pl
Fot. Andrzej Kozłowski/Cyberdefence24.pl

Nastąpił ogromny wzrost zaufania do Clouda – powiedział Paweł Jakubik, dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze z firmy Microsoft. Cloud jest elementem rewolucji przemysłowej. W Polsce zaufanie rośnie, ale cały czas jesteśmy z tyłu tego trendu.

Czwartek był drugim dniem konferencji SecureTech Congres. W panelu zatytułowany: Cloud computing vs. outsoursing technologii informatycznych – ewolucja bezpieczeństwa w erze szybkiego IT wystąpili:  Akhil Handa -  Head – Public Cloud Sales, Palo Alto Networks, Mirosław Burnejko, Co-Owner and CEO, Chmurowisko i Paweł Jakubik, Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze, Microsoft.

W czasie debaty prelegenci skupili się na ewolucji bezpieczeństwa w erze szybkiego IT. W przypadku małych firm i start-upów, które nie posiadają oddzielnych zespołów poświęconych budowie bezpieczeństwa w chmurze, kluczowy jest proces edukacji, który zapewniają firmy zewnętrzne. W Polsce dużym problemem, zdaniem Pawła Jakubika, jest manipulacja danymi tak, aby udowodnić dany own premis jest tańszy.

 „Strategia bezpieczeństwa musi być połączona ze strategią biznesową” – powiedział Akhil Handa, head of Public Cloud Sales z Palo Alto Networks. Jego zdaniem chmura stanowi naturalny element ewolucji w dziedzinie bezpieczeństwa IT. W Polsce chmura powinna być zaadoptowana nie dlatego, że jest tańsza, ale po zbadaniu czy jest odpowiednim narzędziem dla danego przedsiębiorstwa. Chmura zmienia wszystko w modelu bezpieczeństwa informatycznego firm. Znaczenie clouda wzrośnie także przez wejście w życie RODO, przez spełnianie przez nią wymagań stawianych przez nowe regulacje

Reklama

Komentarze

    Reklama