Reklama

Polityka i prawo

CCleaner: zapewniamy, że narzędzie jest bezpieczne

fot. download.net.pl / Flickr
fot. download.net.pl / Flickr

„Po podjęciu wszystkich środków ostrożności z pewnością możemy powiedzieć, że nasi użytkownicy CCleaner są chronieni”. Główny manager wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że w dalszym ciągu użytkownicy mogą korzystać z narzędzia w bezpieczny sposób. Narzędzie CCleaner padło ofiarą ataku cyberprzestępców o czym wczoraj poinformował Avast.

Jak wykazało dochodzenie przeprowadzone przez Avast które obejmowało współpracę z czeską agencją kontrwywiadowczą (Bezpečnostní informační služba – BIS) oraz zewnętrznym zespołem kryminalistyczny, niezidentyfikowany na ten moment agresor próbował uzyskać dostęp do sieci za pośrednictwem sieci VPN. Atakujący uzyskał dostęp do wewnętrznej sieci, pozyskując uprawnienia administratora.

„W CCleaner mamy politykę zerowej tolerancji dla cyberprzestępczości”. David Peterson, główny menager CCleaner w oficjalnym oświadczeniu wydanym dzisiaj zapewnia, że użytkownicy są w dalszym ciągu chronieni a firma podjęła natychmiastowe działania zmierzające do opracowania najnowszej wersji narzędzia. Ponadto dokonano aktualizacji, w ramach której unieważniono poprzedni certyfikat i zastąpiono go nowym. 

„Nasze działania zostały po prostu podjęte jako środek ostrożności i możesz nadal używać CCleaner jak zwykle. Ze względów bezpieczeństwa zawsze zalecamy użytkownikom aktualizację do najnowszej wersji” – czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Komentarze

    Reklama