Reklama

Polityka i prawo

Były lider Ku Klux Klanu „zbanowany” przez Twittera

Fot. Pxhere/CC0
Fot. Pxhere/CC0

Władze Twittera podjęły decyzję o trwałym usunięciu z platformy konta należącego do nacjonalisty i byłego lidera organizacji Ku Klux Klan, Davida Duke’a. Przyczyną takiego stanu rzeczy było notoryczne naruszanie przez niego zasad dotyczących mowy nienawiści. 

Konto Duke'a zostało tymczasowo zawieszone w czerwcu po tym, jak opublikował on odnośnik do przeprowadzonego przez siebie wywiadu z niemieckim chemikiem Germarem Rudolfem, skazanym przez niemiecki sąd za kłamstwo oświęcimskie. Duke we wcześniejszych wpisach promujących rozmowę obiecywał, że „ujawni ona systematyczne kłamstwa dotyczące rasizmu" oraz "jak żydowskie media podżegają do przemocy wobec białych”.

Teraz Twitter poinformował, że postanowił usunąć konto Duke'a na dobre. Platforma zarządzana przez Jacka Dorseya jeszcze w marcu wprowadziła zmiany w polityce serwisu zabraniające użytkownikom publikowania linków odsyłających do materiałów, w tym artykułów, zawierających mowę nienawiści lub nawołujących do przemocy.

David Duke w latach 70. XX wieku założył organizację o nazwie Rycerze Ku Klux Klanu (Knights of the Ku Klux Klan; KKKK). W 2002 roku mężczyzna przyznał się do oszustw podatkowych i spędził rok w amerykańskim więzieniu.

Walcząca z antysemityzmem i mową nienawiści organizacja Anti-Defamation League (ADL) określa Duke'a jako prawdopodobnie najbardziej znanego rasistę i antysemitę Ameryki.

Źródło:PAP

Komentarze