Reklama

Polityka i prawo

Atak DDoS niemal odłączył hiszpański bank centralny od internetu

Fot. Sanva1959/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Sanva1959/Wikipedia Commons/CC 3.0

Atak DDoS niemal odłączył hiszpański bank centralny od internetu - podał serwis Infosecurity Magazine. Atak pozbawił użytkowników dostępu do strony internetowej banku, jednak prowadzone operacje finansowe nie ucierpiały - poinformowała rzeczniczka instytucji.

Zmasowany atak komputerowy na Banco de Espana, hiszpański bank centralny, rozpoczął się w minioną niedzielę i według przedstawicieli instytucji mógł trwać aż do wtorku. Cyberprzestępcom udało się uniemożliwić użytkownikom dostęp do strony internetowej instytucji poprzez bombardowanie serwerów banku żądaniami jej wywołania. Ponieważ jednak Banco de Espana nie jest bankiem komercyjnym i nie oferuje usług bankowych w internecie, a komunikacja z Europejskim Bankiem Centralnym odbywa się innymi, bezpiecznymi kanałami, jego funkcjonowanie nie zostało zaburzone. Strona banku wróciła do sieci we wtorek wieczorem.

W ocenie Infosecurity Magazine bank nie zastosował się do obowiazuących trendów w cyberbezpieczeństwie, zgodnie z którymi większy nacisk kładzie się na analizę ryzyka i zapobieganie incydentom niż na zdolności usuwania skutków ataków. Podobne zalecenia podaje m.in. Bank of England - bank centralny Wielkiej Brytanii

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama