Reklama

Polityka i prawo

Analiza zagrożeń Kaspersky Lab - teraz dostępna za darmo

fot. Alexxsun / Wikimedia Commons
fot. Alexxsun / Wikimedia Commons

Rosyjska firma z branży cyberbezpieczeństwa Kaspersky Lab otwiera dostęp do wybranych funkcji swojej analizy zagrożeń w ramach usługi Kaspersky Threat Intelligence Portal. Ma to pomóc podnosić poziom cyberbezpieczeństwa przede wszystkim wśród firm.

Jak ocenia firma, jedną z głównych barier dostępu do analiz zagrożeń są ich wysokie koszty. Udostępnienie wybranych funkcji usługi Threat Intelligence Portal ma być krokiem w stronę wszystkich użytkowników. Wcześniej analizy te były dostępne jedynie dla klientów korporacyjnych.

Threat Intelligence Portal, jak tłumaczy firma, oferuje zarówno aktualne dane o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz ich analizy, jak i wcześniejsze dane, które mogą pomóc w zadaniach takich jak priorytetyzacja incydentów względem poziomów ryzyka czy weryfikacja tego, które alerty bezpieczeństwa stanowią realne zagrożenie w ramach danej organizacji.

Portal Kaspersky'ego oferuje dane, które jak obiecuje przedsiębiorstwo, pochodzą z różnorodnych oraz godnych zaufania źródeł. To m.in. informacje z chmury Kaspersky Security Network, dostarczane przez przeszukiwarki sieciowe (web crawlery) i pułapki spamowe, a także wyniki badań Kaspersky'ego oraz dane pochodzące od partnerów.

Użytkownicy bezpłatnej wersji Threat Intelligence Portal będą mogli przesłać do sprawdzenia w programie dowolną liczbę plików, natomiast w przypadku wyszukiwania adresów internetowych, skrótów lub adresów IP oprogramowanie oferuje możliwość przesłania 100 zapytań dziennie. 

Źródło:PAP

Komentarze