Reklama

Polityka i prawo

Amerykańsko-polskie porozumienie w sprawie 5G wzmocni obronność Polski [WIDEO]

Fot. Defense.gov
Fot. Defense.gov

O gospodarczym i wojskowym znaczeniu porozumienia amerykańsko-polskiego w sprawie 5G, Europie przegrywającej wyścig technologiczny oraz rozwoju polskiej sieci nowej generacji mówi Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel.

Sytuacja jest podwójne złożona. Z jednej strony mamy deklarację wzmocnienia naszej obronności i sojuszu z USA. Na pewno wzmocnienie infrastruktury wojskowej, militarnej i obecności amerykańskiej w naturalny sposób pociąga za sobą wzmocnienie infrastruktury telekomunikacyjnej, która jest obecnie elementarnym układem każdego systemu obronnego.

Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel

Drugi obszar porozumienia dotyczy gospodarki. Widzimy rozdźwięk pomiędzy Polską a krajami krajami Europy Zachodniej. Uważam, że zaczynają się one poddawać w wyścigu technologicznym, jeśli chodzi o rozwój technologii cyfrowej.

Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel

Francja i Niemcy doszły do wniosku, że nie są w stanie rywalizować na rynku technologii cyfrowych czy to z Chinami czy USA, a jedynym sposobem żeby okiełznać gigantów technologicznych będzie nałożenie kolejnych regulacji.

Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel
Reklama

Komentarze

    Reklama