Reklama

Polityka i prawo

Amazon odparł największy atak DDoS w historii

Fot. Tony Webster/Flickr/CC 2.0
Fot. Tony Webster/Flickr/CC 2.0

Amazon poinformował, że jego chmura, która stanowi infrastrukturę dla ogromnej liczby stron odparł największy atak DDoS w historii.

Ataki DDoS, które mają na celu uniemożliwienie działania danej usługi internetowej poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany jest równocześnie z wielu komputerów.

Amazon Web Services poinformował, że atak miał siłę 2.3 Tbps (terabita na sekundę). To prawie połowa ruchu, którą operator telekomunikacyjny BT Group codziennie wysyła przez wszystkie brytyjskie sieci w trakcie normalnego dnia roboczego. Poprzedni rekord największego ataków DDOS padł w 2018 roku i wyniósł 1.7 Tbps.

To ogromny atak DDoS na Amazon, pokazujący że takie zagrożenia nie mogą być lekceważone. Narzędzie to wykorzystywane jest często do ataków motywowanych politycznie na strony organizacji. Ataki DDoS są zagrożeniem dla wszystkich firm, niezależnie od ich wielkości. Znaczna część ataków realizowana jest przez botnety, które nie analizują danych przedsiębiorstwa ani potencjalnych korzyści z blokady strony, przez co ofiarą działań hakerów może paść absolutnie każdy biznes.

Ochronę przed DDoS mogą dać jedynie rozwiązania klasy operatorskiej, pozwalające na rozproszenie ruchu i jego wyczyszczenie ze sfałszowanych połączeń, zanim dotrą one do celu. Istotą tzw. mitygacji jest to by wyfiltrować ruch niepożądany, lecz pozwolić na normalne funkcjonowanie usług, choć najprostsze z usług po prostu polegają na kontrolowanym odcięciu całego ruchu do zaatakowanej organizacji.

Komentarze