Reklama

Polityka i prawo

Alert we Francji. Hakerzy powiązani z Chinami atakują routery domowe

Fot. fotografierende/unsplash.com
Fot. fotografierende/unsplash.com

Francuska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych (ANSSI) ostrzega firmy i organizacje w tym kraju przed cyberatakami, prowadzonymi przez hakerów powiązanych z Chinami. 

ANSSI zajmuje się obecnie dużą kampanią włamań, które mają wpływ na wiele francuskich podmiotów. Ataki wciąż trwają i są kierowane przez grupę publicznie określaną jako APT31 – zakomunikowała ANSSI w ostrzeżeniu.

Z naszego śledztwa wynika, że cyberprzestępcy wykorzystują sieć zhakowanych routerów domowych jako operacyjne skrzynki przekaźnikowe w celu wykonywania niewidzialnego rozpoznania, a także ataków – wyjaśniono.

W czerwcu br. norweskie tajne służby policyjne poinformowały, że grupa cyberszpiegowska APT31 była odpowiedzialna za włamanie w 2018 r. do rządowej sieci informatycznej. Śledczy nie znaleźli jednak wówczas żadnych dowodów na to, że chińscy hakerzy wykradli tajemnice państwowe lub dane osobowe obywateli Norwegii.

APT31 to również ta sama grupa, którą fińscy parlamentarzyści oskarżyli o włamanie do wewnętrznych systemów IT parlamentu jesienią 2020 roku.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama