Reklama

Polityka i prawo

11. AI & Big Data Congress: W jakim kierunku zmierzają nowoczesne przedsiębiorstwa?

fot. organizatora
fot. organizatora

23 i 24  września 2019 r. w Arche Hotel Krakowska odbył się AI & Big Data Congress. Już po raz jedenasty czołowi przedstawiciele ze świata biznesu, administracji, mediów i nauki spotkali się, aby dyskutować o postępującej digitalizacji oraz rozwiązaniach wykorzystujących sztuczną inteligencję, automatyzację i przetwarzanie dużych ilości danych. Jesienna edycja kongresu odbyła się razem z Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech i przyciągnęła ponad 500 uczestników.

Uroczyste otwarcie obu kongresów poprowadził przewodniczący Rady Programowej Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech, Dariusz Piotrowski, VP, Dyrektor Generalny, Dell Technologies Polska. Następnie odbyła się debata o nowoczesnych przedsiębiorstwach, prezentacja dotycząca przemysłu 4.0 oraz panel o innowacyjnym podejściu do danych w oparciu o nowe rozwiązania. Podczas kongresu duży nacisk został położony na pozyskiwanie, gromadzenie i analizę danych, redefinicję nowoczesnego przedsiębiorstwa oraz praktyczne wykorzystanie 5G w kontekście przyszłej transformacji organizacji. Pierwszego dnia odbyły się także sesje Round Tables. Dyskusje prowadzone w wąskim gronie z udziałem ekspertów stanowiły doskonałą okazję networkingu i wymiany doświadczeń. Przy każdym z aż 12 stołów uczestnicy i moderatorzy prowadzili  pogłębione dyskusje na bieżące tematy dotyczące obszarów wokół AI, Big Data oraz  Data Science. Wsród tematów:

 • Które dziedziny produkcji dzięki ML oraz BIg Data możemy zoptymalizować, a które ulegają gruntowej rewolucji.
 • Jak sprawnie wdrażać nowych ludzi w czasach 40%-owej rotacji pracowników
 • Robotyczna windykacja - use cases na czym polega fenomen użyteczności robotów w telefonicznym monitoringu płatności w działach windykacji?
 • Machine learning w biznesie i nie tylko
 • Dane akceleratorem Industry 4.0
 • Jak przeprowadzić analizę przedwdrożeniową, aby dobrze prowadzić nową technologię?
 • AI & Data Science w przemyśle
 • Robotyzacja procesów produkcyjnych w świetle przemysłu 4.0
 • Prywatność, uczenie maszynowe i biometria behawioralna. Gdzie jest Twoja granica?
 • Zaangażuj pracowników produkcyjnych z wykorzystaniem grywalizacji
 • Jak innowacyjne modele biznesowe oparte o Big Data kształtują rzeczywistość?
 • Jak zbudować skuteczną strategię użycia AI/ML w przedsiębiorstwie produkcyjnym?


Drugiego dnia ścieżka poświęcona AI & Big Data skupiła się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji i ewolucji inteligentnych przedsiębiorstw. Nie zabrakło tematów związanych z budowaniem przewagi konkurencyjnej w oparciu o dane oraz skutecznej robotyzacji procesów biznesowych. Pojawiły się także zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, mechanizmami analizy behawioralnej oraz kwestii własności danych. Podczas prezentacji praktycznych use case’ów przedstawiciele biznesów zaprezentowali konkretne wdrożenia, które uczestnicy mogą wykorzystać w swoich przedsiębiorstwach.

Informacja prasowa

Reklama

Komentarze

  Reklama