Reklama

Strona główna

PIT-RADWAR z kontraktem na wsparcie systemów rozpoznania elektronicznego

Fot. PIT-RADWAR
Fot. PIT-RADWAR

3 Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o udzieleniu firmie PIT-RADWAR zamówienia na przeprowadzenie napraw i konserwacji oraz usług utrzymujących w sprawności technicznej stacje rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych PRP-25 Gunica M i S. Wartość trzyletniej umowy wynosi 13,65 mln złotych.

Przedmiotem umowy jest naprawa, diagnostyka oraz realizacja usług utrzymujących w sprawności technicznej stacji rozpoznawania pokładowych systemów elektronicznych GUNICA M i S w latach 2017-2019. Co więcej, przewiduje się zwiększenie środków w ramach prawa opcji na realizacje przedmiotu umowy. 

Jak czytamy w ogłoszeniu 3 RBLog zamieszczonym Dzienniku Urzędowym UE, umowy udzielono w trybie negocjacji bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu w wyniku pilnej konieczności "wynikającej z sytuacji kryzysowej". Beneficjentem tej umowy jest firma PIT-RADWAR, która opracowała i wyprodukowała na potrzeby Sił Zbrojnych RP stacje rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych PRP-25M i PRP-25S (Gunica M i Gunica S) oraz posiada wszelkie prawa do ich serwisowania, naprawy oraz wsparcia eksploatacji. Wartość netto zamówienia udzielonego 05.06.2017 roku to 13 650 000 PLN.

Czytaj też: Wojsko kupi trenażery systemów rozpoznania elektronicznego Gunica

Zamówienie jest realizowane w trybie pilnym gdyż dotyczy ono utrzymania w pełnej sprawności sprzętu walki elektronicznej tj. stacji rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych PRP-25M i PRP-25S (system GUNICA) przeznaczonego dla pododdziałów rozpoznania radioelektronicznego Sił Powietrznych do zautomatyzowanego wykrywania, rozpoznania, namierzania, monitorowania i śledzenia źródeł emisji instalowanych na wszystkich statkach powietrznych oraz na platformach naziemnych i nawodnych oraz do lokalizacji tych platform. 

Reklama

Komentarze

    Reklama