Reklama

Strona główna

Nowy błąd WhatsApp pozwala zablokowanym użytkownikom obchodzić ograniczenia

Fot. Christoph Scholz/Flickr/CC 2.0
Fot. Christoph Scholz/Flickr/CC 2.0

Nowy błąd w popularnym komunikatorze WhatsApp pozwala zablokowanym użytkownikom obchodzić ograniczenia nałożone na nich przez innych i wysyłać wiadomości, podglądać profile i statusy - poinformował serwis Techradar.

Istnienie błędu odkrył użytkownik posługujący się w sieci pseudonimem WABetaInfo, który podzielił się swoim odkryciem na Twitterze. Według niego, błąd aplikacji może mieć swoje podłoże na serwerach WhatsApp.

Użytkownicy, którzy dzięki wykorzystaniu błędu mogą komunikować się z osobami, jakie wcześniej w ramach komunikatora nałożyły na nich blokadę, na liście kontaktów pojawiają się pod postacią czarnego punktu.

Obecnie nie ma rozwiązania, które mogłoby doraźnie zapobiec otrzymywaniu niechcianych wiadomości. Należąca do Facebooka firma WhatsApp poinformowała jednak, że pracuje nad nim i udostępni je swoim użytkownikom tak szybko, jak to będzie możliwe.

Według niektórych użytkowników, problem rozwiązuje odblokowanie, a następnie ponowne zablokowanie nadawcy niechcianych wiadomości.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama