Reklama

Strona główna

Nowe rozwiązanie pomoże w ochronie mobilnych punktów końcowych?

  • Fot. NASA
    Fot. NASA

Nowe rozwiązanie pomaga przedsiębiorstwom każdej wielkości udostępniać aplikacje, konfigurować pocztę elektroniczną i połączenia Wi-Fi oraz szybko wdrażać nowe urządzenia.

Firma VMware, poinformowała o wprowadzeniu rozwiązania AirWatch Express , przeznaczonego do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM). Narzędzie firmy ułatwia konfigurowanie aplikacji, poczty elektronicznej i połączeń Wi-Fi na urządzeniach, a jednocześnie zapewnia niezbędne funkcje zabezpieczania i szyfrowania danych.

– Rewolucyjny charakter mobilności sprawił, że w wielu przedsiębiorstwach mobilne punkty końcowe stały się głównymi urządzeniami komputerowymi. Dużej części firm trudno jednak nadążyć za rosnącą liczbą urządzeń i aplikacji. Prawda jest taka, że zarządzanie urządzeniami mobilnymi może stanowić czasochłonny i skomplikowany proces – mówi Paweł Korzec z Vmware.

Narzędzie jest dostępne na systemy operacyjne iOS, MacOS, Android i Windows 10. AirWatch Express uwzględnia również zagrożenia bezpieczeństwa związane z używaniem prywatnych smartfonów, tabletów i laptopów do celów zawodowych. Według raportu Data Breach Investigations Report1 z 2016 r. opracowanego przez firmę Verizon, trzy najpowszechniejsze incydenty dotyczące zagrożeń dla bezpieczeństwa w kontekście urządzeń mobilnych wynikały z nieprawidłowej konfiguracji urządzenia lub problemów spowodowanych przez użytkowników.

Rozwiązanie firmy VMware redukuje te zagrożenia poprzez umożliwienie przedsiębiorstwom m.in. sprawowania kontroli nad konfiguracją, zapobieganie wyciekom danych i zdalne usuwanie danych korporacyjnych z urządzenia w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. Narzędzie AirWatch Express jest dostępne już teraz, a jego ceny zaczynają się od około 10 zł za urządzenie. Firmy mogą nabyć rozwiązanie lub zamówić bezpłatną wersję próbną na stronie.

Czytaj też: Federalna Komisja Handlu ostrzega przed wyciekiem danych z smartfonów

Reklama

Komentarze

    Reklama