Reklama

Strona główna

Nowa strategia PSE: internet rzeczy wielkim wyzwaniem dla operatorów

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Spółka PSE przedstawiła dziś w swojej siedzibie nową strategię. Podczas prezentacji prezes Eryk Kłossowski zwrócił m.in. uwagę na wielkie wyzwanie jakim dla operatorów będzie niebawem internet rzeczy. „Rynki będą ewoluować w tę stronę. Pojawią się np. abonamenty na dostawę energii wraz z urządzeniami” – stwierdził.

„Chcemy wiedzieć jaki wpływ na krajowy system elektroenergetyczny (KSE) będzie mieć masa miliona samochodów na energię elektryczną. Czym innym będą taksówki i autobusy ładowane w środku dnia, a czym innym samochody osobowe ładowane w nocy. Chcemy to zbadać” – poinformował dziennikarzy prezes PSE.

 

„Równie istotny jest internet rzeczy. Rynki będą ewoluować w tę stronę. Pojawią się np. abonamenty na dostawę energii wraz z urządzeniami. Dziś rozwiązania prawne są konserwatywne i zapobiegają takim kontraktom, ale nieuchronnie dojdzie do tego, że energia będzie oderwana od domowego licznika. Czemu by te urządzenia nie mogły handlować nadwyżką energii pomiędzy sobą? Niebawem każde z tych urządzeń będzie mogło być samodzielnym urządzeniem rynku elektroenergetycznego” – dodał Eryk Kłossowski.

 

„Jeśli powiążemy internet rzeczy z milionem samochodów elektrycznych to rzeczywiście operatorzy sieci przesyłowych za 10-15 lat będą mierzyli się z problemami jakie dotąd nie były przewidywane” – skonkludował menadżer.

Reklama

Komentarze

    Reklama