Reklama

Polityka i prawo

Ministerstwo Cyfryzacji: Gen. Włodzimierz Nowak podał się do dymisji

Jak potwierdził rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji w rozmowie z Cyberdefence24, gen. Włodzimierz Nowak podał się do dymisji z powodów prywatnych. Na ten moment nie są znane dokładne przyczyny rezygnacji z kierowania Narodowym Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz funkcji pełnomocnika Ministra Cyfryzacji ds. cyberbezpieczeństwa.

Według informacji, do jakich dotarł jako pierwszy portal Dziennik.pl, gen. Włodzimierz Nowak złożył urząd na ręce minister Anny Streżyńskiej. Rzecznik Ministerstwa Karol Manys przekazał w rozmowie z Cyberdefence24.pl, że powodem mają być sprawy prywatne i ma to być wyłączna decyzja generała.

Pod koniec 2015 gen. Nowak pracował jeszcze w strukturach ministerstwa obrony na stanowisku szefa Departamentu Informatyki i Telekomunikacji MON. Jednak w grudniu zeszłego roku został zwolniony. Przyczyną miało być rozczarowanie ministra Antoniego Macierewicza jego dotychczasową pracą.

Czytaj też: Gen. Nowak: budujemy wojewódzkie klastry cyberbezpieczeństwa

Powodem, dla którego gen. Włodzimierz Nowak obecnie zrezygnował z pełnionych przez siebie obowiązków, mógł być konflikt pomiędzy ministerstwem cyfryzacji a ministerstwem obrony narodowej. W strukturach resortu generał ma pozostać jeszcze tylko kilka dni.

 

Komentarze