Minister Obrony Hiszpanii: Rosja ingerowała w referendum w Katalonii

9 marca 2018, 09:42
María Dolores de Cospedal
Fot. Flickr.com / Partido Popular de Galicia / CC 2.0

W dniach 08-09 marca odbył się szczyt Europejskiej Partii Ludowej w Walencji. Jednym z mówców była minister obrony Hiszpanii María Dolores de Cospedal, która w odpowiedzi na jedno z zadanych pytań, potwierdziła, że Rosja ingerowała w referendum w Hiszpanii. Miała do tego celu wykorzystać infrastrukturę w Wenezueli.

W dalszej części  swojego wystąpienia mówiła o działaniach zewnętrznego podmiotu, którego celem jest destabilizacja Europy i jej osłabienie. Dzięki temu miałaby ona stać się łatwym celem dla Rosji. Jednym z elementów realizacji tego przedsięwzięcia jest sfera informacyjna i media społecznościowe. Wspomniała również o celowych kampaniach dezinformujących podczas referendum w Katalonii. 

Według byłej hiszpańskiej minister najważniejsza jest budowa zdolności odstraszania, które tak jak kiedyś znowu muszą stać się priorytetem. Wspólna polityka bezpieczeństwa i obrony oraz NATO są tutaj kluczowe.

Dolores de Cospedal ostrzegała również przed rosyjskim zagrożeniem w obszarze gospodarczym i handlowym. Dodała jednak, że nie płynie ono tylko z jednego kierunku.

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
As
poniedziałek, 12 marca 2018, 12:18

Rosji tak łatwo przychodzą wybory w Europie, że nazywać to ingerencją to przegięcie.

hańba
piątek, 9 marca 2018, 20:12

Co za bzdura, wstyd z Europy milczącej wobec represji w Katalonii.

oper
piątek, 9 marca 2018, 14:10

jakieś namacalne dowody są , chyba nie ,ale kogoś trzeba poświęcić-tego co zawsze

Kowalskiadam154
piątek, 9 marca 2018, 12:45

No tak wszyscy którzy kwestionują ustalony porządek i jedynie szłuszny kierunek postępowej Europy muszą być pod wpływem wrażej propagandy :-))

Tweets CyberDefence24