Minister Błaszczak: NCBC odparło ponad 20 tys. ataków hakerskich

3 lipca 2020, 12:51
Eb_ghtfX0AA7j1B 2
Fot. CyberDefence24.pl

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował program Cyber.mil z Klasą oraz podpisał koncepcję stworzenia Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa będzie jednostką szkoleniowo-ekspercką. Centrum będzie ściśle współpracowało z instytucjami międzynarodowymi odpowiedzialnymi za szkolenia w obszarze IT, cyber i krypto, jak również współuczestniczyło w projektach międzynarodowych.

Minister Błaszczak w trakcie wydarzenia zaingurował oficjalnie program Cyber.Mil z Klasą. Szef MONu wręczył certyfikaty 16 dyrektorom szkoły średniej. Jest to projekt resortu, które przewiduje utworzenie w każdym województwie klasy o profilu "Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne".

W przemówieniu na Wojskowej Akademii Technicznej Minister Błaszczak podkreślił, że wyzwania cyberbezpieczeństwa znalazły się w Strategii Bezpieczeństwa Narodowego, a Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni odniosło wiele sukcesów. Jak wskazał Minister, w pierwszym kwartale tego roku, centrum zwalczyło ponad 100 kampanii dezinformacyjnych oraz odparło 20 tys. ataków hakerskich. 

W NCBC pracuje profesjonalna kadra, a samo NCBC jest bardzo aktywne na arenie międzynarodowej, dzięki czemu Polska stała się liderem w regionie jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo - podkreślił minister.

Mariusz Błaszczak wziął również udział we wręczeniu sztandaru NCBC, podkreślając, że taki zaszczyt spotyka jednostki gotowe do działania, które stoją na straży bezpieczeństwa.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Kiks
sobota, 4 lipca 2020, 15:15

Sam Błaszczak swoim wątłym ciałem rzucił się na barykady :D

Davien
piątek, 3 lipca 2020, 20:55

Mówi o cyberbezpieczeństwie a w tle radar na podwoziu КАМАЗа Dobry żartowniś

Radiotechnik
sobota, 4 lipca 2020, 12:24

To nie kamaz tylko Tatra i radar nur 15 odra

KrzysiekS
piątek, 3 lipca 2020, 20:29

Chyba uznali za ataki wypowiedzi te które mówiły źle o MON.

Paranoid
piątek, 3 lipca 2020, 19:36

A jak jest informatycznie definiowany ten atak hakerski wg MON, bo brzmi to jakby co najmniej wojnę stoczyli ...

xxx
sobota, 4 lipca 2020, 02:30

Podejrzewam, że może chodzić o skanowanie portów. :)

Cyberiada
piątek, 3 lipca 2020, 16:29

A co to? General Molenda do zwolnienia Bo on tak nie mówi Błaszczak klamie?

Tweets CyberDefence24