Reklama

Polityka i prawo

Lockheed Martin otwiera Centrum Cyberbezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii

Źródło: Fot.Sureash Kumar/freeimages.com
Źródło: Fot.Sureash Kumar/freeimages.com

Oddział firmy Lockheed Martin, zajmującej się bezpieczeństwem i zaawansowanymi technologiami, otworzył Centrum Cyberbezpieczenśtwa w Gloucester w Wielkiej Brytanii. Na ten cel przeznaczono 3 miliony funtów.

Nowy oddział firmy Lockheed Martin, "Cyber Works" ma na celu przeciwdziałanie zagrożeniom w cyberprzestrzeni wymierzonym w Wielką Brytanię. W nowym centrum ma pracować 90 osób. Jego zadania uwzględniają współpracę z brytyjskimi partnerami w celu dzielenia się wiedzą, badaniami i dostarczaniem Wielkiej Brytanii najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Podsekretarz stanu ds. zamówień w dziedzinie obronności Harrietta Baldwin odwiedziła Gloucester, aby oficjalnie otworzyć centrum. W trakcie uroczystości oświadczyła, iż dzięki nowej strategii związanej z cyberbezpieczeństwem, na którą przeznaczono już 1,9 miliarda dolarów, Wielka Brytania staje się światowym liderem w tej dziedzinie, a otwarcie dzisiejszego nowoczesnego centrum jest świetnym tego przykładem. Dzięki temu, będzie można tworzyć i wdrażać nowe systemy i procedury dotyczące bezpieczeństwa narodowego.

Czytaj też: Wielka Brytania: Nowa strategia cyberbezpieczeństwa — zmiana czy kontynuacja?

W nowy fundusz innowacji cyberprzestrzeni zainwestowano 10 milionów funtów, w celu zwiększenia liczby partnerów handlowych. Program CyberInvest o wartości 6,5 miliona funtów tworzy wspólnotę przemysłu, rządu i pracowników naukowych w celu wsparcia badań i budowania cyberbezpieczeństwa Wielkiej Brytanii .

Centrum "Cyber Works" będzie wspierało wkład Lockheed Martin w CyberInvest, a firma weźmie również udział w rządowym programie CyberFirst, który zwiększy kwalifikacje młodych osób w Wielkiej Brytanii w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W styczniu Ministerstwo Obrony otworzy szkołę cyberbezpieczeństwa w Shrivenham, w której będą odbywały się wszystkie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Ponadto, Sekretarz Obrony ogłosił niedawno reorganizację „Royal Signals Corp And Intelligence Corp”. Jednostka ta zostanie wyposażona w najnowszą technologię, która umożliwi jej skuteczną walką w bitwach informacyjnych XXI wieku. 

Komentarze